Κύπελλο Coca-Cola: Πρόκριση με ανατροπή για την Ομόνοια

01/12/2022 20:59
Η Ομόνοια εξασφάλισε την παρουσία της στους «8» του Κυπέλλου, νικώντας με 2-1 την Καρμιώτισσα στη σημερινή μονή αναμέτρηση του ΓΣΠ.

Στο 18ο λεπτό η Καρμιώτισσα πήρε το προβάδισμα με τον Ντούμπια, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το λάθος στην αντίπαλη άμυνα, έκλεψε και έκανε το σουτ με τη μπάλα να χτυπάει αρχικά στο κάθετο δοκάρι και στη συνέχεια να καταλήγει στα δίχτυα για το 0-1.

Για την Ομόνοια ισοφάρισε με ένα καταπληκτικό γκολ από απόσταση ο Χούπερ στο 34’, ενώ την ολική ανατροπή για τους γηπεδούχους «υπέγραψε» ο Μπρούνο ο οποίος έγραψε το τελικό 2-1 λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο 45λεπτο.

Δείτε ολόκληρο το ρεπορτάζ του αγώνα στο SPORTIME.

Οι αρχικές συνθέσεις:

Ομόνοια: Ουζόχο, Μάθιους, Γιούστε, Φελίπε, Λοΐζου, Παπουλής, Κίτσος, Ντίσκερουντ, Μίλετιτς, Χαραλάμπους, Χούπερ.

Στον πάγκο: Παναγή, Χριστοδουλίδης, Ψάλτης, Κασάμα, Μπάρκερ, Λέτσιακς, Μπασιρού, Παναγιώτου, Κούσουλος, Κακουλλής, Μπέζους.

Καρμιώτισσα: Κνόμπλοχ, Τάντι, Μεντίμορετς, Χούμποτσαν, Σελούτσκα, Οικονομίδης, Μαλόνε, Ντουμπια, Ελ Αλουχί, Καλτσάς, Ντουρις.

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Ποντστάφσκι, Κουλιμπαλί, Αβραάμ, Ανδρονίκου, Χατζηβασίλη, Τζανακάκης, Αγγελή, Χρίστου, Μπεν Σαλαμ, Νεοφύτου, Ζελάγια.

Διαιτητής: Χριστοδούλου Ιωάννης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Σωτηρίου Μιχάλης
Β' Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος
4ος Διαιτητής: Αθανασίου Κυριάκος